top of page

Tuba Atman

Tuba Atman Özel Tasarım Takı

Hayatın, yaşamaya değer güzellikler yaratarak güzelleştiğini bu işi yaparken öğrendim. Hem üreterek, hem de öğreterek. 

Kendi ellerimizle yarattığımız bu güzellikleri paylaşmak için de birlikte olduğumuz bir atölye kurdum. 

Atölye Biz, üretmek, paylaşmak ve ilham dolu bir yolculuk yaşamak isteyenler için özel bir atölye.  

 

Kendi adımı taşıyan markam için ürettiklerim de hepimize dokunan yolculuk hikayelerinden ilhamla yapılmış koleksiyon parçaları ya da özel üretimler. 

______________________________________________

1984 Eskişehir Doğumluyum. 

2004 yılından kuyumculuğa başladım. 

2010 Mersin Üniversitesi/ Kuyumculuk Bölümü Lisans Mezunuyum. 

Üniversite Hocalarım Kürşat İnan, Sibel Yüksel ve Alaattin Eroğlu’ ndan sanat ve tasarım dersleri alarak bambaşka bir yolculuğa başladım.

Mezun olduktan sonra Armaggan, Zela firmalarında mücevher tasarımcısı olarak çalıştım, Mahreç Sanatevi’ nde Tasarım ve Atölye dersleri verdim.

İlk başarısız ticari girişimimi 2012 yılında yaptım. 

İkinci ticari girişimimde 2014 yılında Atölye Biz’ i kurarak 2020 hazirana kadar eğitimlere ve üretimlere Cağaloğlu’ndaki  atölyemde devam ettim. Mücevher eğitimine dair özel eğitim programları oluşturarak, tasarımcı olmak isteyenlere koleksiyon danışmanlığı verdim. Kapalıçarşı’da çok değerli ustalarla tanıştım ve onlarla birlikte özel sipariş işler yaptım. Aynı dönemde kendi adıma koleksiyonlar üreterek e- ticarete başlayarak, İstanbul ve Londra fuarlarına katıldım.

Caddebostan’daki atölyemde üretmeye ve eğitim vermeye,

2023/ Aralık ayında açılan ‘Tuba Atman Jewelry -Kuzguncuk’ mağazasında sevgili tasarımcı arkadaşlarımla mağaza satışlarına, marka ekibimle birlikte web sitesi satışlarına devam etmekteyiz.

Tuba Atman
bottom of page