Hakkımızda

                                                                                                                                                                                                                                                                                         

“ İnsan görmek istediği güzellikleri kendi elleriyle yaratır!” diyen Tuba Atman, hayallerini, aşkını, arayışlarını, yarattığı tasarımlarla oluşturduğunu ifade ediyor.

Kendinden kendine olan bu yolculukla Tuba Atman markasını kurmuş; kalbinin derinliklerinde ‘birlikte’ , ‘biz’ olabilmenin hayalini de ‘Atölye Biz’i kurarak gerçekleştirmiş.

 “Bu bir aşk yolculuğu, hiçbir aşk yalnız çekilmiyor; bu yüzden ‘Biz’ olmalıyız.

Bir olmak adına, birlikte yürümek adına… ‘Biz’ kapısı açık.” diye de ekliyor.


Tuba Atman 1984 Eskişehir Doğumlu.

2004 yılından beri kuyumculukla ilgileniyor.

Mersin Üniversitesinde başlayan bu yolculukta Kürşat İnan, Sibel Yüksel ve Alaattin Eroğlu’ndan öğrendikleri hayatının dönüm noktalarından birini oluşturmuş.

Mezun olduktan sonra Armaggan, Zela firmalarında mücevher tasarımcısı olarak çalışmış ve yoluna Mahreç Sanatevi’nde Tasarım ve Atölye eğitimleri vererek devam etmiş.

Ardından, Tuba Atman Markasını oluşturmuş ve kuyumculuk eğitimleri vermeye devam ederken, farklı tasarımcılara koleksiyonlarını oluşturmalarında destek olmuş. Bu süreç zamanla tasarımcı dayanışmasını beraberinde getirmiş ve hızla büyüyen bir birlikteliğe dönüşmüş. Bu birliktelikten yola çıkarak tasarımcıları ve bu işe merak duyan herkesi bir araya getiren bir platform oluşturmak, öğrenmeye devam etmek ve bunları paylaşmak aynı zamanda profesyonel satış kanalları oluşturmak amacıyla Atölye Biz'i kurmuştur.

 Tuba Atman halen Cağaloğlu'ndaki atölyesinde kendi markası için koleksiyon oluşturmaya devam etmekte, farklı marka ve şirketlere koleksiyon danışmanlığı yapmakta ve Atölye Biz’de tasarım ve atölye dersleri vermeye devam etmektedir.